BOLJI NAKON PETERACA Srbija prvak Europe u vaterpolu!
907

BOLJI OD ŠPANIJE

0

Vaterpolo reprezentacije Srbije osvojila je Europsko prvenstvo koje se održalo u Barceloni. Srpski delfini bolji su bili od domaćina Španije nakon boljeg izvođenja peteraca. Utakmica je završena rezultatom 7-7, a nakon peteraca su Srbi slavili sa 5-4.

vaterpolo

Dosta tvrd meč odigrale su dvije selekcije. Na opšte iznenađenje Španija je pružila jak otpor favoriziranoj Srbiji, odveli meč do peteraca u kojima ih je koštao jedan promašaj.

Španija je bolje otvorila ovaj meč pošto je nakon prve četvrtine imala minimalno vodstvo od 1-0. Poslije je bilo izjednačeno, a Srbija je taj gol zaostatka nadoknadila tek u trećoj četvrtini. Meč je završen rezultatom 7-7, a na petercima je Španija u četvrtoj seriji pogodila stativu koja ih je koštala zlata na Europskom prvenstvu.