Vaterpolo: Srbija preko Hrvatske do finala Evropskog prvenstva
907

ODLIČAN MEČ

0

Vaterpolo selekcija Srbije savlada je najveće rivale, Hrvatsku rezultatom 9-7 i trasirala put u veliko finale. Rafalna paljba viđena je u prvoj četvrtini koju je srpski nacionalni tim dobio rezultatom 5:3. Nakon toga je uslijedila velika borba u bazenu, pala su po dva gola na obje strane za 14 minuta igre, pa je Srbija u posljednju četvrtinu ušla sa dva gola prednosti. Golom Andrije Prlainovića "Delfini" ponovo stižu do tri gola viška (8:5), ali već u sljedećem napadu Mandić pravi prekršaj poslije kog Hrvati iz peterca postižu šesti gol na meču.

vaterpolo

Tri minuta pre kraja Dušan Mandić lob udarcem postiže gol, a kako Hrvati u sljedećem napadu nisu uspjeli da urade ništa bilo je jasno da će "Delfini" dobiti prvi polufinalni meč na Evropskom prvenstvu. Protivnik Srbiji u finalu biće selekcija Španije koja je u napetom meču savladala Italiju rezultatom 8-7. Finalni susret na rasporedu je u subotu od 22 sata i 15 minuta, a nema sumnje da je Srbija veliki favorit, ali ima i Španija velike adute.