21. 07. 2018 - 20:53
RADUJ SE BOSNO I HERCEGOVINO: Pao je i Brazil, sutra veliko...
907
RADUJ SE BOSNO I HERCEGOVINO: Pao je i Brazil, sutra veliko finale sa starim poznanicima

SP U SJEDEĆOJ ODBOJCI

0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci izborila je finale Svjetskog prvenstva u Austriji pobjedom protiv Brazila rezultatom 3:1.

Zlatni bh. momci izgubili su prvi set s 22:25 i malo smo se zabrinuli, ali su onda naši heroji ubacili u brzinu više i potpuno zasluženo savladali drugu selekciju svijeta s rang liste.

Drugi set smo riješili gotovo rutinski s 25:14, dok je u trećem bila velika borba. Brazilci su vodili, ali smo preokrenuli i dobili ga s 25:22.

U četvrtom setu samo smo odradili posao do kraja. Poveli smo 16:9 i već tada je bilo jasno da ćemo u finale i izboriti novu medalju.

Završilo je 25:16 i veliko slavlje u našem taboru moglo je započeti. Potpuno zaslužena pobjeda i plasman u veliko finale.

Večerašnjim trijumfom naši zlatni momci osigurali su plasman na Paraolimpijske igre u Tokiju 2020. godine, a ujedno borit će se i za zlato na ovom SP-u

Finale je na rasporedu već sutra od 16:30 sati, a protivnik je stari poznanik - selekcija Irana, koja je nešto ranije dobila Ukrajinu.