LOKALNI DERBI U FINALU QUEENSA: Čilić dočekao Novaka Đokovića
907

ĐOKOVIĆ BOLJI OD CHARDYA

0

Novak Đoković nastavlja sa dobrim partijama u Londonu. Danas je na redu bio Francuz Jeremy Chardy. Novak je ponovo slavio u dva seta, rezultatom 7:6 (7:5), 6:4 i sutra će se za titulu boriti protiv najboljeg hrvatskog tenisera Marina Čilića Jedan sat i 34 minuta bilo je potrebno danas Đokoviću da slomi otpor iskusnog francuskog tenisera. Tokom prvog seta igralo se gem za gem, pa je odluka pala u tiebreaku, gdje je Novak bio siguran, poveo sa 6:3, a onda iskoristio treću set loptu za vodstvo od 1:0 u setovima.

391198-jeremy-chardy-novak-djokovi

Slično je bilo i u drugom setu, u devetom gemu Đoković konačno osvaja gem na servis rivala, poslije čega je potvrdio pobedu i plasman u finale. Ranije danas, Marin Čilić je u prvom polufinalu savladao Australijanca Nicka Kyrgiosa sa 2:0, po setovima 7:6 (7:3) i 7:6 (7:4).