ATP QUEENS: Čilić nakon preokreta savladao Mullera
907
ATP QUEENS:  Čilić nakon preokreta savladao Mullera

LUKSEMBURŽANIN PRUŽIO VELIKI OTPOR

0

U drugom kolu ATP turnira u Queens-u sastali su se Marin Čilić koji ja na turniru postavljen za prvog nosioca, te Luksemburžanin Gilles Muller.

Prvi set donio je iznenađenje. u petom gemu Čilić gubi svoj servis i dopušta protivniku break, koji ovaj nije ispustio do kraja seta, koji je osvojio rezultatom 6:4.

U drugom setu ipak druga slika. Povratak Čilića se mogao naslutiti kada je u šestom gemu napravio break, što mu je bilo dovoljno da poravbna u setovima na 1:1. Rezultat drugog seta bio je 6:3 za Hrvata.

Treći set počinje perfektno za Čilića koji odmah pravi break i stiže do prednosti koju održava do pred kraj seta, kada pravi još jedan break za konačan rezultat 6:3 u trećem setu i konačnu pobjedu.

Konačan rezultat 2:1 u setovima za Čilića, po setovima 4:6, 6:3, 6:3.

U sljedećem kolu Čilića čeka Sam Querrey koji je bio bolji od Stana Wawrinke rezultatom 2:1.

Čilić zauzima 6. poziciju na ATP listi, dok je Muller 46. igrač svijeta.