DŽUMHUR PAO KAO POKOŠEN: Prvo zabrinutost, pa ovacije...
907
DŽUMHUR PAO KAO POKOŠEN: Prvo zabrinutost, pa ovacije londonske publike!

ZANIMLJIVA SITUACIJA

0

Najbolji BH teniser Damir Džumhur poražen je nakon iscrpljujućeg meča protic Bugarina Grigora Dimitrova, rezultatom 2-1, po setovima3:6, 7:6, 3:6. Džumhur je posustao u osmom gemu trećeg seta, pri vodstvu Dimitrova od 4:3. Bugarin je napravio break i turinski meč priveo kraju. Meč je trajao dva sata i tri minute, a u trećem setu naše teniser je napravio break, ali je posustao odmah u narednom, jer je dozvolio Bugarinu da izjednači na 1:1.

978597420

Zanimljiva situacije dogodila je polovinom tiebreaka drugog seta. Naime, Džumhur je požrtvovano trčao za skraćenom lopticom koju je poslao Grigor Dimitrov, a nakon što ju je Damir uspio vratiti nije se mogao zaustaviti i prošao je kroz donji dio mreže na drugu stranu terena. I pored izgubljenog poena, Džumhuru su svi zapljeskali u Queensu, jer je svojom borbenošću po ko zna koji put izamamio ovacije ljubitelja tenisa. Džumhur je taj set odveo na svoj konto, ali na kraju ipak nije imao snage da i meč povede u svoju korist.