ATP HALLE: Rutinska pobjeda Federera
907

SJAJNA FORMA PRED WIMBLEDON

0

U prvom kolu ATP turnira u Halle-u sastali su se Švicarac Roger Federer koji je postavljen za prvog nosioca turnira i Slovenac Aljaž Bedene.

U prvom setu Federer je lako poveo sa 3:0 u gemovima, napravivši break u drugom gemu. U ostatku seta obojica tenisera čuvali su svoj servis, pa je tako Federer došao do vodstva 1:0 u setovima, rezultatom 6:3.

U drugom setu nešto veća borba i jači otpor Bedenea. Do rezultat 4:4 nije bilo breakova, niti break lopti, jer su igrači sigurno servirali i čuvali svoj servis. U devetom gemu Federer ima prve break lopte na servis Bedenea. Koristi prvu break loptu i povećava rezultat na 5:4. U sljedećem gemu čuva svoj servis i sa ukupnih 6:4 osvaja drugi set, i konačnu pobjedu.

Konačan rezultat, 2:0 u setovima za Federera, po setovima 6:3, 6:4. Rutinska pobjeda Federera sa po jednim napravljenim breakom u oba seta.

U sljedećem kolu čeka ga Francuz Benoit Paire koji je bio bolji od Amerikanca Stevea Johnsona sa 2:0 u setovima.

Federer je trenutno vodeći igrač na ATP listi, dok Bedene zauzima 72. poziciju.