Džumhur pružio veliki otpor, ali nije mogao protiv Dimitrova
907

ATP TURNIR U QUEEN'SU

0

Bugarski teniser Grigor Dimitrov savladao je danas bh. predstavnika Damira Džumhura 2:1 u setovima u šesnaestini finala ATP turnira u Queen'su.

Damir je slabo otvorio meč i prvi set izgubio sa 6:3, dopustivši Bugarinu break u četvrtom gemu.

U nastavku je naš prvi reket zaigrao znatno bolje, a u tie-breaku drugog seta slavio je sa 7:4 i izjednačio na 1:1 protiv favorizovanog protivnika.

Džumhur je nastavio u dobrom ritmu, napravio na startu break, ali je već u narednom gemu bilo 1:1. Osmi gem je ipak bio koban za našeg tenisera, pa je Dimitrov ponovo dobio set sa 6:3 i ostvario pobjedu.

Meč je trajao nešto duže od dva sata, a u narednom kolu Dimitrov će igrati protiv boljeg iz meča Novač Đoković-John Millman.