UFC U Chicagu dobio novog prvaka u srednjoj kategoriji
907

NEVJEROVATAN MEČ

0

Robert Whittaker i Yoel Romero opravdali su očekivanja i epitet borbe godine u UFC-u pred gledateljima u Chicagu u sklopu UFC 225 eventa.

Australac i Kubanac borili su se u epskih pet rundi, da bi Whittaker vrlo tijesnom sudačkom odlukom odnio titulu prvaka u srednjoj kategoriji. Rezultat sudačkog glasanja bio je 48:47, 47:48, 48:47 u Australčevu korist, a uspjeh je time veći što je gotovo cijeli meč odradio sa slomljenom rukom, koju je, kako tvrdi, ozlijedio u uvodnim minutama borbe.

Whittaker je u njihovom prvom meču uvjerljivo pobijedio Romera, pa je i uoči ovoga bio veliki favorit, ali je Kubanac pružio fantastičan otpor i u nekoliko navrata bio vrlo blizu pobjede.

Whittaker je puno bolje otvorio meč i potpuno je dominirao u prve dvije runde. No sjajni Kubanac se onda probudio i Australac je do kraja meča uglavnom preživljavao. U prvoj minuti treće runde sudija je zamalo prekinuo borbu nakon što je Romero pošteno namlatio protivnika, ali Australac se izvukao i na kraju došao do pobjede.