907
Kauboji došli nadomak SP-a razmontiravši Crnogorce, Mađari šokirali Sloveniju

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Hrvatska rukometna reprezentacija praktično je osigurala odlazak na Svjetsko prvenstvo. U prvoj utakmici kvalifikacija u Osijeku je s uvjerljivih 32:19 pobijedila Crnu Goru te s velikom prednošću odlazi na revanš koji se igra za pet dana.

Ipak, nije sve bilo tako lagano za domaće. Tačnije, prvih 20 minuta bilo je pravo mučenje, posebno je propuštalo u odbrani, a Crna Gora je u 14. minuti imala i prednost od 6:5. No, sve se prelomilo kada su Kauboji prvi put otišli na 2 pogotka razlike. Bilo je to u 21. minuti kada kada je Štrlek zabio za 10:8, a onda je krenulo – Šego je povezao nekoliko odbrana, u napadu su zabijali sa svih pozicija i na poluvrijeme otišli s odličnih 17:10.

Tu je utakmica bila odlučena, Hrvatska nije puštala nogu s gasa pa je na kraju završilo s 13 razlike. Najefikasniji su bili Horvat i Štrlek s po 6 golova. Cindrić je dodao 5, Karačić 4, a Kozina 3 gola. Kod Crne Gore najbolji Grbović s 4 gola.

U ostalim mečevima, Holandija je dobila Švedsku 25:24, Norveška Švicarsku sa 32:26, dok su Mađari napravili veliki korak ka Mundijalu slavivši u Sloveniji s 29:24.