Heat iznenadio Philu u gostima, Ratnici rutinski do 2:0 u seriji
907

NBA

0

Na NBA parketima odigrana su dva susreta u noći s ponedjeljka na utorak. Warriorsi su poveli 2:0 protiv Spursa, dok je Heat izjednačio u seriji protiv Phile.

Golden State je na svom parketu savladao San Antonio sa 116:101 i tako stigao do vodstva od 2:0 u seriji. Prvo poluvrijeme pripalo je Spursima, koji su imali 53:47. Međutim,u Ratnici su u nastavku ubacili u brzinu više, pa zasluženo slavili.

Durant s 32 i Thompson s 31 poenom predvodili su prvake, dok Spursima nije pomogao ni odlični Aldridge s 34 poena i 12 skokova.

U drugoj utakmici večeri, Miami je kao gost iznenadio Philadelphiju i slavio 113:103. Pitanje pobjednika ovog duela riješeno je u drugoj četvrtini, koju su gosti dobili s uvjerljivih 34:13.

Phila je u nastavku pokušala preokrenuti, ali bezuspješno pa je rezultat u seriji trenutno 1:1. Wade s 28 poena, Dragić s 20 i Johnson 18 predvodili su Miami do trijumfa. Simmons sa 24 i Šarić s 23 poena uz devet skokova bili su najbolji u poraženom timu.