Arsenal u posljednjih 15 minuta torpedovao Stoke
907

PREMIERSHIP

0
Arsenal je u 32. kolu engleske Premier lige slavio na domaćem terenu protiv Stokea 3:0. Pogotke za londonski sastav postigli su Aubameyang u 75. minuti iz kaznenog udarca i 86. minuti te Lacazette iz još jednog kaznenog udarca u 89. minuti.

Momčad Arsenea Wengera s nova se tri boda tako učvrstila na šestom mjestu, pobjegavši sedmoplasiranom Burnleyu na pet bodova razlike. Inače, bila im je to prva uzastopna ligaška pobjeda nakon novembra.

A iako statistika, pa i rezultat, pokazuju izrazitu nadmoć Arsenala u posjedu lopte i upućenim šutevima, sve je to bilo dosta jalovo i daleko od toga da je Stoke bio bezopasan.

Imali su i oni svoje šanse, pokazivali "zube" u igri prema naprijed, poglavito kroz polukontre i kontre, ali presudio im je neoprezan start Brune Martinsa Indija na Mesutu Özilu u šesnaestercu. Naš Sead Kolašinac presjedio je meč na klupi.