Juve ne prašta: Stara dama pobijedila Atalantu i stigla na...
Juve ne prašta: Stara dama pobijedila Atalantu i stigla na korak do nove titule

SERIE A

0

Juventus je stigao na korak od odbrane titule Serije  A.

Do prošle nedjelje lider šampionata Italije bio je Napoli, ali je "stara dama" iskoristila kikseve Napolitanaca protiv Rome (poraz 4:2 na San Paolu) i Intera (remi bez golova na Giuseppe Meazzi) i preuzela čelo "čizme".

U odloženom meču, Torinezi su na svom stadionu pobijedili Atalantu 2:0 za +4, 10 kola prije kraja prvenstva.

Prvi gol na meču postigao je najbolji strijelac Juventusa, Gonzalo Higuain, koje je iskoristio odlično dodavanja Douglasa Coste i matirao golmana tima iz Bergama Albanca Berishu u 29. minuti.

Domaćin je dominirao, a u finišu Blaise Matuidi je potvrdio pobjedu šampionu Italije, koji je povećao prednost u odnosu na jedinog konkurenta Napoli.

Posao četi Maxa Allegrija olakšalo je isključenje Mancinija, 11 minuta prije kraja, zbog dva žuta kartona.