Novi double-double Nurkića u rušenju prvaka, Rocketsi konačno...
907
Novi double-double Nurkića u rušenju prvaka, Rocketsi konačno zaustavljeni

NBA

0

Košarkaši Portlanda pobijedili su na svom parketu Golden State sa 125:108 i tako zabilježili deveti uzastopni trijumf. Značajan doprinos trijumfu Blazersa dao je i naš Jusuf Nurkić s novim double-doubleom.

CJ McCollum s 30 i Damian Lillard s 28 poena predvodili su domaće do veoma bitne pobjede, dok je Nurkić zabilježio 10 poena, 11 skokova i jednu asistenciju.

NBA prvacima nije pomoglo ni odlično izdanje Kevina Duranta (40 poena, po šest skokova i asistencija), a itekako se osjetilo odsustvo povrijeđenog Stepha Curryja. U redovima Warriorsa istakao se još Klay Thompson s 25 koševa.

Portland je bolje otvorio meč, imao devet poena prednosti na poluvremenu, ali se prvaci vraćaju pred kraj treće dionice i vode 83:77. Međutim, uslijedila je serija Blazersa od 10:0, te je tu bio kraj Ratnicima.

Portland je trenutno na sjajnom trećem mjestu Zapada sa 40 pobjeda i 26 poraza, dok je Golden State drugi s učinkom 51-15.

Sinoć je odigrano 10 utakmica u NBA ligi od čega su čak osam dobili domaćini. Indiana je slavila s 112:87 protiv Atlante, a hrvatski reprezentativac bh. korijena Bojan Bogdanović je bio najbolji igrač svoje ekipe. Ubacio je 21 poen, imao tri skoka te po dvije asistencije i ukradene lopte za 30 minuta na terenu.

Vrijedi izdvojiti i trijumf Toronta nad Houstonom od 108:105, čime je kanadski tim zaustavio sjajnu pobjedničku seriju Rocketsa. Gostima nije pomoglo ni 40 poena Jamesa Hardena.