Real pregazio Panathinaikos vrhunskom igrom u drugom poluvremenu
907

EUROLIGA

0

Euroligaški klasik koji su Real Madrid i Panathinaikos odigrali u okviru 25. kola elitnog takmičenja nije bio uzbudljiv kako se očekivalo.

Kraljevski klub je odigrao vrhunsko drugo poluvrijeme i potpuno zasluženo slavio sa ubjedljivih 92:75 (19:20, 19:17, 26:18, 28:20) protiv šestostrukog prvaka Evrope.

Pablo Laso večeras nije mogao računati na Luku Dončića, ali nisu pojedinci bili ti koji su odlučili pitanje pobjednika već timska košarka Real Madrida.

Španski sastav dobio je drugo poluvrijeme rezultatom 54:38 i izlišno je pričati o tome šta je odlučilo pobjednika. Campazzo je odigrao sjajnu odbranu na Nicu Calathesu, prva violina Panathinaikosa bila je svedena na 10 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a kada je tako onda protivnik ima velike šanse za trijumf.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava bio je Fabien Causeur sa 26 poena, 4 skoka i isto toliko asistencija, a pratili su ga Facundo Campazzo (15 pts, 5 sk, 5 as) i Edy Tavares (14 pts, 7 sk, 3 blk).

U ekipi Panathinaikosa solirao je Mike James, ali njegova 23 poena, 3 skoka i 3 asistencije nisu bili dovoljni za pozitivan rezultat u Madridu. Dvocifren učinak ostvarili su još K. C. Rivers (12 pts, 3 sk, 3 as), Marcus Denmon (11 pts, 3 sk, 2 as) i pomenuti Calathes koji nije imao svoju večer.