Modri poveli pa razljutili Rujevicu: Rijeka demolirala Dinamo...
907
Modri poveli pa razljutili Rujevicu: Rijeka demolirala Dinamo u derbiju

HNL

0

Rijeka je sa 4:1 deklasirala Dinamo u derbiju HNL-a, tačnije u zaostalom dvoboju 23. kola. Kao što je poznato, hrvatski derbi je bio odgođen zbog vremenskih nepogoda, odnosno zaleđenog terena.

Istina, ni danas vrijeme nije naklonjeno nogometu, kiša se spuštala tokom cijele utakmice na "Rujevici", a Modri su poveli pogotkom bivšeg centarfora Riječana Marija Gavranovića. Vodstvo Dinama trajalo je tri minute, a onda je Rijeka izjednačila. Bila je to velika pogreška Livakovića koji je loptu dodao Čolaku, koji je sam krenuo prema golu Modrih. Čuvar mreže Dinama uspio je odbiti loptu domaćem napadaču, no ona je stigla do Hebera koji lakoćom pogađa praznu mrežu...

Modri su već u 27. minuti ostali s deset igrača. Lešković je u skoku laktom udario Čolaka, za suca Batinića nije bilo dvojbe, pa je braniču Dinama pokazao drugi žuti karton. Također, prema dosadašnjem kriteriju utakmice - zasluženo. Odličan pokušaj iz daljine u 35. minuti imao je Moro, no Sluga je i na to bio spreman...

Rijeka je povela početkom drugoga dijela, a preokret je režirao bivši igrač Dinama - Domagoj Pavičić. U toj smo akciji vidjeli čtav niz loših poteza modrih braniča (Doumbia promašio loptu, Benković je slabo izbio 'škaricama), a onda je na kraju stigla do Pavičića koji je snažnim udarcem matirao Livakovića. I Dinamo je bio aktivan u nastavku; Ademi je u 57. minuti napravio pomutnju u kaznenom prostoru Rijeke, no stvar je na kraju spasio Sluga. Igrači Marija Cvitanovića previše su griješili, a veliki kiks u 60. minuti napravio je i Moro. Mladi veznjak na centru je loptu poklonio Čolaku, on ju odmah produžio do Hebera koji je izašao sam na Livakovića i mirno zaključio priču o pobjedniku ovog susreta. Do kraja utakmice Rijeka je još samo povećala svoju prednost, prekrasan pogodak iz slobodnog udarca zabio je Puljić.

Amer Gojak je igrao do 51. minute, kada ga je zamijenio Izet Hajrović, dok je Armin Hodžić ušao tek u 82. minuti. S druge strane, Kvržić je upisao 62 minute provedene na terenu.

Strijelci: 0:1 - Gavranović (16), 1:1 - Heber (19), 2:1 - Pavičić (48), 3:1 - Heber (60), 4:1 - Puljić (87).

Dinamo (4-3-3): Livaković - Stojanović, Lešković, Benković, Sosa - Moro, Doumbia (od 66. Rrahmani), Ademi - Gojak (od 51. Hajrović), Gavranović (od 82. Hodžić), Olmo

Rijeka (4-2-3-1): Sluga - Zuta, Župarić, Punčec, Leovac - Grahovac, Bradarić (od 90. Capan) - Kvržić (od 62. Črnic), Pavičić, Heber (od 83. Puljić) - Čolak.