Rusi ipak prejaki za BiH, drugi poraz Zmajeva u kvalifikacijama
907

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je Permu doživjela poraz od Rusije rezultatom 70:53 u susretu četvrtog kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Zmajevi su imali prednost 16:15 nakon prve četvrtine, da bi u drugoj Rusi zaigrali nešto bolje i na odmor otišli sa četiri poena prednosti (36:32).

U drugom poluvremenu Rusija je ubacila u brzinu više, prvi put stekla i dvocifrenu prednost (45:35) te nakon treće četvrtine imala prednost 57:38.

Smanjenju zaostatka u posljednjoj četvrtini najviše je doprinio Džanan Musa, ali više od poraza 70:53 Zmajevi nisu mogli.

Musa je upravo bio najefikasniji u našem timu sa 26 poena, a Ruse je predvodio Vitaly Fridzon sa 16.

Rusi su tako ostvarili drugu pobjedu u kvalifikacijama u sklopu grupe E, a BiH doživjela drugi poraz.