Zmajevi u dramatičnoj završnici pobijedili Belgiju u Skenderiji
907

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u 3. kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini pobijedila je Belgiju rezultatom 72:70  u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu.

U prvom poluvremenu dvije reprezentacije su se nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu, a na odmor Zmajevi odlaze sa prednošću 34:28.

U trećoj četvrtini BiH je podbacila, što su Belgijanci iskoristili i u posljednju dionicu ušli sa vodstvom 51:45.

A onda je uslijedila prava drama. Pet minuta prije kraja rezultat je bio 59:59. Onda ide serija gostiju 7:0, no nije bilo predaje naših igrača pa su uzvratili serijom 9:0 i poveli 68:66.

Posljednja minuta donosi pravi triler. Musa je pogodio trojku za 70:67, a istom mjerom je uzvratio Tabu. Nešto kasnije, Gordić ubacuje dva slobodna bacanja, nakon čega Belgija traži time-out. Ipak, u posljednjem napadu su se spetljali i nisu uspjeli pogoditi.

Gordić je bio sjajan sa 17 poena, Stipanović i Musa ubacili su 16. Serron je bio najefikasniji kod Belgije za 19 poena.

Zmajevi nakon tri kola imaju pet bodova i omjer 2-1, a u nedjelju ih očekuje gostovanje kod Rusije u Permu.