Kralj je pao: Pešić za devet dana donio trofej Barceloni
907

KUP KRALJA

0

Košarkaši Barcelone podigli su trofej u Kupu kralja pošto su u finalu savladali velikog rivala, ekipu madridskog Reala.

Izabranici Svetislava Pešića slavili su u finalu rezultatom 92-90 i 24. put u historiji osvojili prestižno takmičenje.

Srpski trener za kratko vrijeme preporodio je giganta i za svega nedjelju dana upisao četiri trijumfa, uključujući tri na finalnom turniru.

U meču sa mnogo oscilacija sa obje strane Barcelona je odlučujuću prednost stekla u drugom i trećem periodu, a u 32. minuti bilo je i maksimalnih 71:54 za Katalonce.

Madriđani se nisu predavali, uspjeli su se vratiti, trojkom Tompkinsa 12 sekundi prije kraja i smanjiti na 92:90, a uz malo sreće mogli su i do velikog preokreta. Oriola je 10 sekundi prije kraja promašio oba penala, ali u posljednjim trenucima Causeur nije bio precizan u šutu za tri poena.

Najefikasniji u timu Barcelone bili su Pau Ribas sa 21 poenom, Ante Tomić je upisao 17, a Adam Hanga i Rakim Sanders po 12 poena. Kod Reala Jaycee Carrol je zabilježio 18, Trey Thompkins 17, a Luka Dončić, Facundo Campazzo i Rudy Fernandez po 14 poena.