Nevjerica: Najbolja skakačica svih vremena ponovno ostala bez...
907
Nevjerica: Najbolja skakačica svih vremena ponovno ostala bez olimpijskog zlata

MAREN LUNDBY SLAVILA

0

Norvežanka Maren Lundby je na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojila zlatnu medalju u skijaškim skokovima. Srebro je pripalo Njemici Karen Althaus, a bronza Japanki Sari Takanashi.

Lundby je u Svjetskom kupu ostvarila 11 trijumfa u karijeri, a na Svjetskom prvenstvu u Falunu prije tri godina bila je srebrna. Sezonu 2016./17. u Svjetskom kupu završila je na trećem mjestu u ukupnom poretku.

Osvajačica srebra Njemica Althaus je na Svjetskom prvenstvu u Falunu bila zlatna, a bronzana Takanashi ima najviše pobjeda u Svjetskom kupu, čak 53. U Sočiju je japanska skakačica ostala bez medalje, a sad je 21-godišnjakinja tek ulovila bronzu.

Olimpijska pobjednica iz Sočija, gdje su se žene prvi put takmičile u skijaškim skokovima, Njemica Corine Vogt zauzela je peto mjesto, dok je srebrna iz Sočija Austrijanka Daniela Iraschko Stolz šesta.