907
Everton siguran protiv Palacea, sjajni Swansea pobjegao iz opasne zone

PREMIER LIGA

0

Everton je na Goodison Parku ugostio Crystal Palace, a domaćin je slavio sa 3:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda, već u prvoj minuti nastavka, loše izbijanje glavom jednog od defanzivaca gostiju, Niasse kupi loptu, šalje je do Sigurdssona, koji udarcem po zemlji matira Hennesseya za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, Cuco Martina je centrirao sa lijeve strane, pogodio je u trepavicu Niassea, koji lijepim udarcem glavom vara Velšanina na golu Palacea i povećava prednost "Karamela".

Sve je bilo jasno u 75. minuti, nova greška odbrane, Hennessey je u dva navrata odlično sačuvao mrežu, ali nije mogao ništa kada je lopta stigla do Daviesa, koji je pogodio praznu mrežu Palacea za 3:0.

Konačan rezultat je u 83. minuti postavio Luka Milivojević, kapiten Palacea i reprezentativac Srbije je bio precizan sa kreča, sedmi gol u sezoni za njega, ali ovoga puta je bio samo mala utjeha za poraz od Evertona.

West Ham je nastavio odličnu seriju, savladali su pred svojom publikom Watford sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 38. minuti, na asistenciju Antonija, Chicharito donio prednost "Čekićarima".

U nastavku domaćin dolazi i do drugog gola, strijelac je bio nedavno oporavljeni Marko Arnautović, nakon zbrke pred golom Watforda bio je najsnalažljiviji i tako je na najbolji način krunisao odličnu partiju.

Stoke je dočekao Brighton na kraju nije bilo pobjednika na "Britaniji", meč je okončan sa 1:1 (0:1).

Swansea je nastavio da oduševljava, sada su slavili protiv Burnleya sa 1:0 (0:0).

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Ki Sung-Yeung, na asistenciju Naughtona u 81. minuti.

Bio je to peti meč u nizu bez poraza za "Labudove" u Premijer ligi, treći trijumf u tih pet duela, nakon Arsenala i Liverpoola savladali su i neugodni Burnley te su sve dalje od borbe za opstanak.