Džejla Makaš osvojila srebro na Evropskom prvenstvu za klubove
907

ISTANBUL

0

Takmičarka Taekwondo kluba Novi Grad Sarajevo Džejla Makaš osvojila je srebrenu medalju na petom Evropskom prvenstvu za klubove održanom od 5. do 9. februara u Istanbulu.

Makaš je osvojila medalju u konkurenciji kadeta do 41 kg. Nakon što je savladala protivnice u kvalifikacijama, u polufinalnoj borbi je izvojevala pobjedu nad predstavnicom Turske, a nažalost u finalu poražena od predstavnice Kazahstana, saopćeno je iz Taekwondo kluba Novi Grad Sarajevo.

Još dva takmičara Novog Grada su bili nadomak medalje, Kerim Omerbegović u konkurenciji juniora do 51 kg i Sadmir Habibović u konkurenciji juniora do 55 kg, koji su nakon dvije pobjede u svojim kategorijama poraženi u trećim kolima u borbi za medalje.

Takmičare je vodio trener Haris Husić.

Evropsko prvenstvo za klubove je rankirani turnir G1 klase, na kojem se sakupljaju bodovi za svjetsku ranking listu, a koja je jedino mjerilo kada se radi o kvalifikacionom nastupu na olimpijskim igrama. Ove godine takmičenje je okupilo oko 1.200 takmičara iz 52 države s više od 300 timova, piše Fena.