Portugal prvi finalist Eura u Sloveniji
907

FUTSAL

0

Portugal je prvi finalist Evropskog prvenstva u futsalu koje se igra u Sloveniji. S 3:2 su savladali aktuelne svjetske i evropske viceprvake Ruse nakon drame u završnici dvoboja, ali i kontroverznog pogotka Brune Coelha.

Rusija je povela u 4. preko Edera Lime i držala prednost sve do 30. minute kada je Portugal izjednačio pogotkom Andre Coelha koji je u 36. zabio za preokret. Rusi su potom uveli golmana igrača, stiskali Portugalce koji su minutu prije kraja zabili za 3:1 i izborili finale.

No, treći pogodak Portugala zabio je Bruno Coelho u praznu mrežu, nakon što je golman Portugala Andre Sousa dirao loptu izvan svojeg kaznenog prostora te pogodak nije smio biti priznan. Sedam sekundi kasnije Lima je zabio svoj drugi pogodak, ali šanse za potpuni povratak Rusa više nije bilo…

Portugal će tako igrati u svojem drugom finalu Eura protiv pobjednika dvoboja Španija – Kazahstan.