Nurkić solidan u porazu od Pistonsa, dva Hrvata obilježila noć
907

NBA

0

Košarkaši Detroita savladali su u "Little Caesars Areni" Portland našeg Jusufa Nurkića sa 111:91.

Prva četvrtina je završila neriješeno, a Pistonsi na odmor odlaze sa šest razlike. Činilo se da ćemo do kraja gledati neizvjestan meč, ali u nastavku domaći su bili još bolji.

Griffin je s 21 poenom predvodio Detroit, dok je Drummond ostvario double-double (po 17 poena i skokova).

Lillard je standardno bio najbolji kod Blazersa s 20 poena, dok je naš Jusuf Nurkić ubacio 10 poena, te dodao šest skokova, te po dvije asistencije, blokade i ukradene lopte za 25 minuta provedenih na parketu.

Washington Wizardsi su rezultatom 111:102 savladali Pacerse u Indianapolisu. Najefikasniji u Wizardsima bio je Beal s 21 poenom, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović u poraženoj ekipi ubacio 29 poena.

Još jedan Hrvat bio je briljantan sinoć. Mario Hezonja odigrao je fantastičnu utakmicu u NBA ligi. Dubrovački košarkaš zabio je 20 poena te upisao 5 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte i blokadu u 111:109 pobjedi Orlanda kod MIamija. Kod Heata najbolji je bio Hassan Whiteside s 19 poena i 14 skokova.