Sevilla izbacila Atletico i plasirala se u polufinale Kupa kralja
907

POBJEDA I U UZVRATU

0

Fudbaleri Seville prvi su polufinalisti Kup kralja pošto su večeras i drugi put pobijedili Atletico Madrid u razmaku od nedjelju dana.

Nakon pobjede na Wanda Metropolitanu rezultatom 2:1, Sevilla je na svom stadionu slavila sa 3:1 i ukupnih 5:2 prošla u polufinale.

Već u 25. sekundi uslijedio je šok za goste iz Madrida, pošto su Andalužani kreirali jednu od ljepših akcija ove sezone i poveli golom Escudera za 1:0.

U 13. minuti, Gameiro je asistirao za Griezmanna, a Francuz pogađa za 1:1. Gameiro je grudima ostavio za Francuza, a ovaj postigao jedan od najljepših pogodaka ove sezone, volejem sa 25 metara.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo ekipi Vincenca Montelle, jer je već u 47. minuti Ever Banega sa bijele tačke donio novu prednost Sevilli - 2:1.

U 79. minutu, Sarabia je pogodio drugi ugao za nedostižnih 3:1 i tako je Sevilla postala prvi polufinalista Kupa kralja.

Tamo će najvjerovatnije čekati Real Madrid i Valenciju, koji su pobijedili Leganes i Alaves u prvim mečevima, dok će Barcelona imati težak zadatak da nadoknadi 0:1 iz prvog duela sa Espanyolom.