Nurkić zasjenio i Jokića: Odlična Jukina partija nedovoljna za...
907
Nurkić zasjenio i Jokića: Odlična Jukina partija nedovoljna za trijumf kod Nuggetsa

NBA

0

Denver Nuggetsi su na svom parketu ugostili Portland Trail Blazerse i u finišu susreta stigli do pobjede rezultatom 104:101.

Jusuf Nurkić je u prvom poluvremenu ubacio samo četiri poena, ali je izvrsno ušao u nastavak i u trećoj četvrtini ubacio 11.

Naš najbolji košarkaš upisao je novi double-double postigavši 19 poena, uz 12 skokova, dvije ukradene lopte, te tri monstruozne blokade.

Najefikasniji i najbolji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je sjajni Murray s 38 poena, dok je najviše poena kod Blazersa postigao Lillard (25).

Srbijanski reprezentativac Nikola Jokić bio je "žrtva" našeg Juke, a meč je završio sa 16 koševa i 12 skokova.

Nakon 47 mečeva, obje ekipe su približne po učinku - Nuggetsi imaju 24 pobjede i 23 poraza, a Blazersi su nešto bolji s 25-22.