Čudesni Nijemac napravio nešto nestvarno: O ovom potezu sa...
907
Čudesni Nijemac napravio nešto nestvarno: O ovom potezu sa sinoćnjeg meča priča Evropa

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

0

Danska je nakon preokreta u meču 2. kola Grupe II drugog kruga Evropskog prvenstva za rukometaše dobila Njemačku s 26:25.

Bio je to izjednačen meč, a prvu osjetniju prednost Skandinavci su ostvarili tek u 54. minuti kada su poveli s 23:20.

Kod Danske najbolji strijelac bio je Hans Lindberg s 9 golova, a Mikkel Hansen zabio je 5, ali sve u drugom poluvremenu. Njemačku je predvodio Julius Kuhn sa 6 pogodaka, a Steffen Weinhold zabio je 5.

Danska, koja je prije dva dana svladala Sloveniju s 31:28, sada ima šest bodova. Njemačka je ostala na 4, Makedonija ima 3, a Španija i Češka po 2 boda, dok Slovenija ima 1 bod.

Utakmicu je definitivno obilježio genijalan potez njemačkog rukometaša Rune Dahmkea.

Naime, pri rezultatu 25:23 za Dansku, njemački rukometaši izgubili su loptu u napadu, a u tom trenutku igrali su bez golmana.

Danci su poslali loptu prema praznom golu, ali onda se pojavio niotkuda sjajni Dahmke i u stilu najvećih svjetskih golmana odbranio udarac danskog reprezentativca.