Danci u uzbudljivoj završnici porazili aktuelne prvake Evrope
907

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

0

Rukometaši Danske pobijedili su večeeras Njemačku sa 26:25 u susretu Evropskog prvenstva koji je odigran u Varaždinu. Gledaoci su mogli uživati u odličnom i uzbudljivom rukometu, a Skandinavci su u finišu uspjeli slomiti aktuelne evropske prvake.

U prvom poluvremenu odbrane i golmani su briljirali, te se na odmor otišlo pri vodstvu Njemačke od 9:8.

U nastavku smo vidjeli znato otvoreniju igru, a nevjerovatno zvuči da je prvu značajniju prednost imala Danska u 51. minuti kada je povela 20:18.

Tri minute poslije Skandinavci su otišli na maksimalnih tri razlike i tako praktično riješili duel. Njemačka je u posljednjim sekundama samo spustila na minus jedan.

Hans Lindberg je predvodio Dansku s devet golova, dok je kod Njemačke Julius Kuhn postigao šest golova.