Teška pobjeda Napolija u Bergamu, Mertens prekinuo post od tri...
907
Teška pobjeda Napolija u Bergamu, Mertens prekinuo post od tri mjeseca

SERIE A

0

Fudbaleri Napolija u prvom meču 21. kola Serije A minimalno su trijumfovali 1:0 kod Atalante u Bergamu.

Ekipa Gianpiera Gasperinija bila je nešto bolja u prvom poluvremenu. Nekoliko opasnih napada, dvije-tri polušanse, ali mreža Pepea Reine ostala je netaknuta.

Napolitanci su dodali gas u nastavku i zasluženo stigli do vodstva u 65. minuti. Jose Callejon poslao je divnu dubinsku loptu, Mertens je fino umirio, povukao nekoliko koraka i onda precizno gađao iznad glave golmana Atalante.

Belgijanac je ovim pogotkom prekinuo post dug čak 910 minuta. Prethodni gol dao je još prije tri mjeseca. Ali ovaj jedan u Bergamu mogao bi da se ispostavi kao krucijalan ukoliko Napoli prvi prođe kroz cilj.

Najbolju šansu za izjednačenje Atalanta je imala u 72. minuti, kada je Cristante snažno tukao pod prečku, a Reina odlično intervenisao.

Pred Napolitancima sada su dva laganija meča, protiv Bologne i Beneventa, a onda slijedi derbi sa Lazijem.