Khimki deklasirao Olympiacos
907

EUROLIGA

0

Košarkaši Khimkija deklasirali su Olympiacos u prvoj utakmici 19. kola Eurolige, pošto su na svom terenu slavili rezultatom 82:54.

Pred oko 6.000 navijača u Moskvi, domaći tim je već u prvoj četvrtini uspostavio kontrolu nad utakmicom. Olympiacos je imao vodstvo samo na početku, potom je Khimki napravio seriju 15:0 i konstantno se držao u vodstvu.

Od 15. minute, prednost domaćeg tima nije bila manja od 20 poena razlike, a u jednom trenutku je iznosila i 32 – osam minuta prije kraja susreta.

Khimki je do novog trijumfa predvodio Aleksej Šved sa 19 poena i sedam asistencija, Charles Jenkins je dodao 16 poena, a Malcolm Thomas 12, uz šest skokova.

Kod Olympiacosa, Kyle Wiltjer je imao 11 poena, a dvocifreni učinak imao je i Janis Strelnieks sa deset poena.

Olympiacos na drugom mjestu tabele sada ima 13 pobjeda i šest poraza, dok je Khimki na sedmoj poziciji sa skorom 11/8.