Davis i Cousins pokorili Boston, devet poena Nurkića, haos u  Orlandu

NBA

Davis i Cousins pokorili Boston, devet poena Nurkića, haos u Orlandu

0

Košarkaši New Orleansa u sjajnom meču u Bostonu poslije produžetka zabilježili su treći uzastopni trijumf - 116:113.

Pelicansi su kontrolisali rezultat u većem dijelu utakmice, a krizne periode imali su sredinom treće i u posljednjih nekoliko minuta posljednje četvrtine.

Celticsi su u trećem periodu nadoknadili 11 poena minusa (64:53), gosti su uzvratili i u uvodnim trenucima posljednje dionice poveli su sa 90:80, ali se lider Istočne konferencije nije predavao.

Ekipa iz Massachusettsa je serijom 10:1 na nešto manje od četiri minute prije kraja preokrenuo na 101:96, međutim, Pelicansi su i ovoga puta imali odgovor tako da je Kyrie Irving 11 sekundi prije kraja meča obezbijedio produžetak Bostonu (104:104).

Ipak, u dodatnih 5 minuta Anthony Davis i DeMarcus Cousins su potpuno dominirali i potpomognuti Jruom Holidayom, koji je 53 sekunde prije kraja postavio konačan rezultat nisi mogli da izbjegnu 11. poraz u sezoni.

Davis je meč završio sa 45 poena (16/34 iz igre, 13/15 slobodna bacanja), 16 skokova i po 2 asistencije i blokade, Cousins je upisao 19 poena, 15 skokova, 5 asistencija, 3 ukradene, ali i 7 izgubljenih lopti, dok je Holiday u trećem uzastopnom trijumfu Pelicansa dodao 23 poena i 7 asistencija.

U domaćoj ekipi Irving je zabilježio 27 poena (8/24 iz igre, 5/12 za tri), 7 skokova i 2 asistencije, Jaylen Brown i Marcus Smart po 16, dok je Al Horford postigao 14 poena (4/5 za tri), uz 9 skokova i 6 asistencija.

Orlando je prekinuo seriju pobjeda Minnesote uz meč karijere Evana Fourniera, ali ovaj duel će ostati upamćen po napadu Arrona Afflala na Nemanju Bjelicu.

Gosti iz Minneapolisa bili su u napadu i poslije borbe za što bolju poziciju u reketu 32-godišnji Afflalo je u stilu uličnih boraca pesnicom u glavu udario iznenađenog srbijanskog reprezentativca!

Amerikanac je želio da nastavi obračun, ali je Bjelica bio priseban i lijevom rukom onemogućio je Afflala da mu eventualno uputi još neki udarac.

Brzo se stvorila velika gužva, a epilog je bio isključenje obojice igrača.

Damian Lillard predvodio je Portland do trijumfa protiv Phoenixa sa 31 poenom, dok ga je pratio CJ McCollum sa 27. Jusuf Nurkić ubacio je devet poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju.