Zrinjski i dalje neporažen na svom parketu u Drugoj ABA ligi
907

SAVLADANA I KRKA

0

Košarkaši Zrinjskog upisali su novu domaću pobjedu u regionalnoj Drugoj ABA ligi nakon što su večeras u uzbudljivoj utakmici pobijedili Krku 82:78.

Bez povrijeđenog kapitena Vedrana Princa Plemići su se mučili u prvih 20 minuta igre. Nakon prve četvrtine Slovenci su vodili 15:13, a tu su prednost do kraja poluvremena podigli na deset razlike (44:34).

U trećoj četvrtini na parketu se pojavila neka nova ekipa Zrinjskog koja je do sredine tog razdoblja igre uhvatila priključak, a zatim i prešla u vodstvo.

U posljednjih deset minuta igre ušlo se s prednošću Zrinjskog 61:58, koju su gosti brzo dostigli te ponovno došli do prednosti (62:61). Uslijedilo je nekoliko izmjena u vodstvu, a u posljednju minutu Zrinjski je ušao s minimalnom prednošću 78:77, koju je u penal-završnici uspio odbraniti te na kraju doći do pobjede 82:78.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih košarkaša bili su Marko Ljujić s 15 poena i 7 skokova, Aleksandar Sokolović s 13 poena i 8 asistencija te Torrion Brummitt koji je u pobjedu ugradio 13 poena i 6 skokova.

Na drugoj strani najraspoloženiji je bio Žiga Dimec s 15 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

Bio je to osmi trijumf Zrinjskog u regionalnoj ligi, sedmi na domaćem parketu, uz šest poraza. S omjerom 8-6 Mostarci su ostali u igri za jedno od prva četiri mjesta koje vode u doigravanje.

Bolji omjer imaju Borac (10-3), Primorska (9-4), Kraka (9-5) i Vršac (8-5).