Tottenham ubjedljiv, Kane zabio dva i upisao se u historiju
907

PREMIER LIGA

0

U 23. kolu Premier lige Tottenham je s lakih 4:0 savladao Everton, a junak domaćina je ponovno bio Harry kane.

Na početku utakmice nije bilo puno prilika, ali je zato bilo sadržajno nakon 20. minute. Prvo je Rooneyu opravdano poništen pogodak glavom iz kornera, zatim je u protunapadu Kane izašao na vratara Evertona, no Pickford je izašao kao pobjednik. U 27. minuti Tottenham dolazi do vodstva preko Sona kojeg je lijepo pronašao Aurier s lijeve strane, a Koreanac je imao lagan zadatak. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugome poluvremenu Tottenham, bolje rečeno Kane, je završio posao. U 47. minuti Son sjajno prolazi po desnoj strani i ubacuje za Kanea koji pogađa iz blizine. Deset minuta kasnije je 3:0, ovaj put s lijeve strane ubacuje Dier, a Kane je opet na pravom mjestu.

To mu je bio 98. ligaški gol za Tottenham te je tako prestigao Teddyja Sheringhama i postao najbolji strijelac Tottenhama u Premier ligi. Isto tako postao je treći igrač kojem je uspjelo zabiti 20 ili više golova u četiri uzastopne sezone u Premier ligi. To je već uspjelo Sheareru i Henryju. Konačnih 4:0 postavio je Eriksen na asistenciju petom Dele Alija.