Nijemci pregazili najlošiju reprezentaciju Evropskog prvenstva
907

CRNOGORCI STRADALI

0

Njemačka rukometna reprezentacija očekivano je pobjedom otvorila nastup u grupi C na Europskom prvenstvu. Protivnik u zagrebačkoj Areni bila joj je reprezentacija Crne Gore, po mnogima najgora ekipa cijelog prvenstva, koja je na kraju stradala s visokih 32-19 (17-9).

Njemačka je od početka preuzela kontrolu i već je nakon dvadesetak minuta utakmice imala deset razlike. U početnim minutama briljirao je Weber, a kasnije je ulogu glavnog strijelca preuzeo Gensheimer.

Lijevo krilo PSG-a na kraju je završilo kao najbolji strijelac susreta. Gledali smo potpunu dominaciju Njemačke, koja je u nekim trenucima uspijevala odoljeti napadima Crne Gore s igračem manje da bi odmah u kontranapadu stigla do gola. Njemačka obrana djelovala je sjajno i kompaktno, a briljirao je golman Andreas Wolff. Golman Kiela na kraju je zasluženo odnio nagradu najboljeg igrača utakmice.

Najbolji u redovima Njemačke bio je kapiten Gensheimer s devet golova, Drux je dao pet dok su Kohlbacher, Weber i Weinhold dali po tri. Crnogorce je predvodio Lipovina sa sedam golova, Bozović je dao četiri.