07. 01. 2018 - 17:08
Normandija neosvojiva tvrđava: Amateri nakon produžetka...
907
Normandija neosvojiva tvrđava: Amateri nakon produžetka izbacili Bordeaux iz Kupa

FRANCUSKA

0

Veliko iznenađenje dogodilo se u trećem kolu Kupa Francuske. Prvoligaš Bordeaux je na gostovanju kod četveroligaša Granvillea nakon produžetaka poražen 2:1.

Domaćini su poveli u 37. minuti golom Sankhare. Međutim, pred sam kraj utakmice, Sabaly je dobio izravan crveni karton, a gosti su došli do izjednačenja u četvrtoj minuti sudijske nadoknade preko Martineta.

U produžetku je Bordeuax ostao s osmoricom igrača. Naime, direktne crvene kartone dobili su Carrique i Plasil, a u 103. minuti Douniama je zabio za historijsku pobjedu domaćina.

U ostalim utakmicama, Lorient je u gostima pobijedio Angers 2:0, Marseille je nakon produžetka upisao pobjedu od 1:0 protiv Valenciennesa, St. Etienne pobijedio je Nimes 2:0, a Strasbourg je savladao Dijon 3:2.