21. 12. 2017 - 17:26
Samo jedan igrač iz čuvenog finala Liverpoola i Milana još...
907
Samo jedan igrač iz čuvenog finala Liverpoola i Milana još uvijek igra fudbal...

ISTANBUL, 2005.

0

U Istanbulu je 25. maja 2005. godine po mnogima odigrano najbolje finale Lige prvaka u historiji.

Liverpool i Milan odmjerili su snage na Olimpijskom stadionu Ataturk, a rossoneri su nakon prvih 45 minuta imali ubjedljivu prednost od čak 3:0.

No, u drugom poluvremenu se desio neviđeni preokret. Redsi su nadoknadili tri gola minusa, izborili produžetke, a onda nakon penala osvojili peti naslov prvaka Evrope u historiji.

Odlaskom Kake u penziju nestala je nezaboravna ekipa Milana jer su sada sve legende iz Istanbula (Dida, Cafu, Stam, Nesta, Maldini, Pirlo, Gattuso, Seedorf, Kaka, Ševčenko i Crespo) završile karijeru.

S druge strane, od Liverpoolovih igrača ostao je još samo jedan. Dudek, Finnan, Carragher, Hyypia, Traore, Alonso, Garcia, Gerrard, Riise i Kewell su završili karijeru, ali ne i Milan Baroš.

Češki napadač još uvijek igra, u domovini nosi dres Banika iz Ostrave. Iako je u 37. godini života ove sezone je zabio sedam golova u 15 odigranih utakmica.