Musa i Stipanović solidni u porazu Cedevite u Eurokupu
907

PREKINULI POBJEDNIČKI NIZ

0

U susretu 8. kola A grupe Eurokupa košarkaši Cedevite su na gostovanju u Andorri izgubili od MoraBanc Andorre 71-78.

Hrvatski prvak je imao priliku pobjedom osigurati plasman u TOP 16 i to dva kola prije kraja takmičenja po grupama. Međutim, prolaz u drugi krug tražit će u posljednje dvije utakmice - 20. decembra kod Uniksa, te u zadnjem kolu 27. decembra kod kuće protiv Levalloisa.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu i minusa od sedam razlike na koncu prve četvrtine (19-26), Cedevita se u drugoj četvrtini vratila u igru smanjivši na samo koš zaostatka (39-38), a na odmor je otišla s tri koša minusa (38-41). U trećoj dionici Cedevita je povela (46-43) i vodila je do posljednje dvije minute kada je domaćin pobjegao na plus pet (58-53). U posljednjoj četvrtini igra Cedevite se raspala i domaćin odlazi na 13 koševa viška (71-58) nakon čega više nije bilo povratka.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Jaka Blažič sa 15 i Jaime Fernandez sa 12 koševa, dok su Cedevitu predvodili Will Cherry sa 15, Džanan Musa sa 12 i Demetris Nichols sa 11 koševa. Andrija Stipanović je ubacio osam poena.

Cedevita je ovim porazom prekinula niz od sedam uzastopnih pobjeda.