13. 12. 2017 - 08:57
Nevjerovatni Cleveland oborio dva rekorda u pobjedi nad...
907
Nevjerovatni Cleveland oborio dva rekorda u pobjedi nad Hawksima, Dallas prekinuo crnu seriju protiv Spursa

NBA

0

Ekipa Clevelanda rano jutros savladala je Atlantu na domaćem parketu sa 123:114 i tako upisala 20. pobjedu u ovoj sezoni. Cavsi su na poluvremenu imali plus 14 i bilo je jasno da su blizu trijumfa, a prednost su rutinski očuvali do kraja.

Gledaoci u "Quicken Loans Areni" mogli su uživati u odličnom basketu, naročito u prvoj dionici koja je okončana 31:31. Domaći su u tom periodu postavili rekord sezone postigavši čak devet trojki.

Treba naglasiti da su u drugoj četvrtini Cavaliersi pogodili već 10. trojku na susretu čime su postavili rekord franšize - 17 vezanih mečeva s barem deset postignutih trojki.

LeBron James je bio najbolji igrač susreta s 25 poena i 17 asistencija, a Korver je dodao 19 koševa. S druge strane, u redovima Hawksa bolji od ostalih bili su Prince s 24 i Bazemore s 20 poena.

Dallas je pobjedom protiv San Antonija od 95:89 prekinuo negativnu seriju od tri poraza, a otpor Spursa prelomili su u posljednjoj dionici kada su slavili 28:20.

Barnes je bio najbolji kod Mavsa sa 17 koševa, dok su Ferrell i Barea dodali po poen manje. Najefikasniji igrači u poraženoj ekipi bili su Aldrige i Gay koji su ubacili 23 odnosno 21 poen, a bitno je naglasiti na teren se vratio i Kawhi Leonard koji je dodao 13 poena.