907
Marseille se priključio vrhu ubjedljivim trijumfom protiv St. Etiennea

LIGUE 1

0

U posljednjoj utakmici 17. kola francuske Lige 1, Marseille je na svom ''Velodromu'' savladao ekipu St. Etiennea sa ubjedljivih 3:0.

Valere Germain je već u 11. minuti, poslije kornera, doveo domaće u vodstvo i minimalnom prednošću Marseille je ušao u nastavak meča.

A onda, poslije samo šest minuta igre u nastavku, gosti ostaju sa igračem manje na terenu, posle isključenja Pierre-Gabriela.

Od tog trenutka, posao Marseilleu je olakšan, a brojčanu prednost domaći su na pravi način iskoristili. Germain je u 71. minuti na asistenciju Thauvina, svojim drugim golom potvrdio trijumf domaćih, a konačnih 3:0 postavio je Lucas Ocampos u 80. minuti meča.

Marseille se na tabeli izjednačio sa Lyonom i Monacom i ove tri ekipe sa po 35 bodova dijele od drugog do četvrtog mjesta, iza vodećeg PSG-a sa 44.

St. Etienne je već dva mjeseca bez pobjede, ovo im je sedmi poraz u sezoni i nalaze se na 15. mjestu sa 20 osvojenih bodova.