907
Nestvaran preokret Sparsa na 'Pecari', Bosna se provukla kroz iglene uše od senzacije u Hadžićima

KOŠARKAŠKO PRVENSTVO BIH, 8. KOLO

0

Košarkaši Sparsa pobijedili su kao gosti Široki na "Pecari" sa 74:71 u susretu 8. kola prvenstva BiH. Široki je konstantno bio u vodstvu, a na poluvremenu su ipak Sparsi smanjili na minus tri. Bilo je 40:37.

U trećoj četvrtini domaći su imali i plus 16 i mnogi su mislili da je pobjeda već ostvarena. Ipak, uproni sarajevski tim nije se predavao, te je serijom od 10:0 minutu do kraja prešao u vodstvo (68:70).

Do kraja smo vidjeli pravu dramu, a Čolak je promašio šut za produžetak i slavlje u redovima Sparsa je moglo početi. Maksim Kovačević je bio najbolji u pobjedničkim redovima sa 17 poena, Ibrahim Durmo je dodao 13 poena i osam skokova, dok je kod Širokog tragičar Čolak ubacio 19 koševa.

Drama je viđena i u Hadžićima, gdje je Bosna Royal uz dosta muke savaldala Bošnjak sa 77:76. Domaćini su većim dijelom susreta imali prednost i nadali se prvoj pobjedi u sezoni.

Ipak, u finišu su Studenti uspjeli doći do šeste pobjede, a predvodio ih je Draško Knežević sa 16 poena. S druge strane, najbolji je bio Ernad Mujić sa 17 koševa.

Gostujuću pobjedu zabilježio je i Student, koji je slavio u Vogošći protiv istoimene ekipe rezultatom 71:63.