907

KUP KRALJA

0

Alaves, Espanyol i Villarreal plasirali su se u osminu finala Kupa kralja.

Villarreal je nakon neočekivanog poraza u prvom meču (1:0) slavio u revanšu protiv Ponferradine 3:0 i tako obezbijedio plasman u osminu finala Kupa kralja.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Bakambu je nakon samo dva minuta igre u nastavku donio Žutoj podmornici prednost, a u 62. minuti je postigao i drugi gol za svoj tim.

Za konačnih 3:0 precizan je bio Carlos Bacca.

Alaves je i u revanšu bio ubjedljiv protiv Getafea i slavio sa 3:0, ukupno u dvomeču Alaves je rivalu dao sedam golova.

Munir El Haddadi je postigao prvi i treći gol za Alaves, a u strijelce se upisao i Bojan Krkić koji je bio strijelac u 31. minuti.

Espanyol je, nakon 0:0 u prvom meču, eliminisao Tenerife pobjedom pred svojim navijačima u revanšu 3:2.

Gosti su poveli preko Bryana Acoste nakon samo deset minuta igre, a preokret su Espanyolu donijeli Gerard Moreno (sa bijele tačke) i Esteban Granero.

U nadoknadi vremena viđena su dva gola. Sergio Garcia je pogodio za 3:1 u prvoj minuti nadoknade, a za 3:2 je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio je Juan Carlos.

Kasnije u četvrtak uvečer svoje mečeve igraju Betis i Cadiz i Valencia i Zaragoza. Betis ima 2:1 iz prvog meča, dok je Valencia u prvom duelu slavila sa 2:0.