Hrvatska se osramotila u Holandiji, Srbi sigurni protiv Austrije
907

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Košarkaši Holandije napravili su prvorazrednu senzaciju na startu kvalifikacione grupe D za plasman na Svjetsko prvenstvo 2019. u Kini.

"Lale" su na svom terenu pobijedile selekciju Hrvatske rezultatom 68:61 i nanijeli jedan od najbolnijih udaraca hrvatskoj košarci posljednjih godina.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Franke sa 25 poena (7/8 za dva, 2/3 za tri), dok je 10 dodao Schaftenaar. U hrvatskom timu Šakić je upisao 24, a Krulin 19 poena.

Košarkaši Srbije savladali su reprezentaciju Austrije 85:64.

Tim Aleksandra Đorđevića je sigurnom igrom od samog starta utakmice ostvario značajnu prednost već u prvoj četvrtini.

"Orlovi" su i u nastavku bili dominantni na terenu i ni u jednom trenutku nisu dozvolili protivniku da se približi.

Selekciju Srbije je do pobjede predvodio Ivan Paunić sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije.  "Starosjedioci" u ekipi Miroslav Raduljica i Marko Simonović ubacili su po 15 poena.

U timu Austrije istakao se Mahalbašić sa 15.