Finale sezone u Londonu pripalo sjajnom Dimitrovu!
907

FINALE SEZONE U LONDONU

0

U finalu ATP World Toura Grigor Dimitrov svladao je Davida Goffina 7-5, 4-6, 6-3 i došao do svojeg najvećeg uspjeha u karijeri. Finale je bilo jako zanimljivo i moglo je završiti u oba pravca, ali je Dimitrov na kraju slavio zasluženo.

Finale Mastersa u Londonu započelo je s tri breaka, od kojih je Goffin napravio dva i ostvario prednost na samom startu. No u osmom gemu prvog seta Dimitrov radi drugi break i izjednačava rezultat, da bi pri rezultatu 6-5 iskoristio tek petu set loptu i poveo 1:0.

U drugom setu igralo se puno opreznije, a jedini break vidjeli smo u sedmom gemu kada je Goffin ostvario prednost koju je zadržao do kraja seta za 1:1. U odlučujućem setu Dimitrov je breaknuo Goffina za 4-2 i ubrzo imao priliku doći do naslova.

Pri rezultatu 5-2 za Bugarina i servisu Goffina, Dimitrov je imao tri break ujedno i meč lopte, no Belgijac se uspio vratiti i smanjio je na 3-5. No Dimitrov nije propusti priliku kod svojeg servisa i na kraju je zasluženo slavio za svoj prvi Masters u karijeri.