Široki u prve četiri minute osigurao pobjedu protiv slabašnog...
907
Široki u prve četiri minute osigurao pobjedu protiv slabašnog GOŠK-a

PREMIJER LIGA BIH

0

Široki Brijeg je na svojoj Pecari pobijedio GOŠK 3:0. Domaćini su furiozno ušli u utakmicu i nakon samo četiri minute vodili su 2:0.

Nakon velike greške odbrane GOŠK-a, Dejan Čabraja zabio je za vodstvo Širokog  1:0 već u trećoj minuti utakmice.

Odbrana gostiju je na početku utakmice djelovala potpuno izgubljeno i samo minutu nakon primljenog gola ponovo griješe.

Ovog puta grešku iskorištava mladi bh. reprezentativac Luka Menalo koji u četvrtoj minuti zabija gol za 2:0.

Domaćini su do kraja prvoga poluvremena kontrolirali igru i nisu dopustili GOŠK-u nikakve prilike.

Gosti su u drugom poluvremenu aktivnije zaigrali, ali bez pravih prilika. GOŠK  je u 89. minuti ostao s desetoricom na terenu kada je Đajić dobio drugi žuti karton.

Široki je u 90. minuti povećao vodstvo. Matić je zabio gol za 3:0 i tako postavio konačni rezultat.

Široki je sedmom pobjedom u nizu ostao prvi na tabeli, s tri boda ispred Zrinjskog, dok je GOŠK ostao na 10. mjestu s 13 bodova.