Džanan Musa briljira: S 35 poena potopio Mornar u Domu sportova
907

ABA LIGA

0

Cedevita je u devetom kolu ABA lige u Domu sportova s uvjerljivih 99:74 savladala Mornar. Već na poluvremenu domaćin je imao više nego solidnih 10 razlike, a do kraja utakmice ta prednost je i narasla do plus 25.

Od prve četvrtine za Cedevitu je sve funkcioniralo jako dobro, a to se samo podizalo što je utakmicama odmicala. Dovoljno je reći kako su završili susret s 10 ubačenih trica od čega je čak pet djelo sjajnog Džanana Muse koji je utakmicu završio sa čak 35 poena.

Bh. reprezentativac tome je dodao i po tri skoka, asistencije i ukradene lopte te bio igrač susreta. Ukić je dodao 15 poena uz tri asistencije.

Cedevita je sada barem nakratko preuzela vrh ABA lige sa šest pobjeda u devet odigranih susreta, dok je Mornar sedmi sa četiri pobjede. Budućnost ih već sutra može svrgnuti s čela tabele, a zagrebačka ekipa svoju sljedeću utakmicu igra nakon reprezentativne pauze kod kuće protiv MZT-a.