Rocketsi za historiju! Brutalni prvim poluvremenom srušili...
907
Rocketsi za historiju! Brutalni prvim poluvremenom srušili franšizni rekord

HOUSTON ZA HISTORIJU

0

Jedan od najpotentnijih napada NBA lige, onaj Houston Rocketsa još je jednom pokazao svu raskoš. U prvoj utakmici nakon povratka Chrisa Paula Rocketsi su slabim Phoenix Sunsima zabili 142 poena. Više očarava detalj da su već do poluvremena postigli čak 90 koševa.

To ostvarenje nije uspjelo nikome dugih 26 godina, a posljednja ekipa koja je to napravila bili su također Rocketsi, davne 1991. godine. U prvoj četvrtini ubacili su 45 poena što im je franšizni rekord isto kao i 90 poena do poluvremena. Ovakva se situacija dogodila tek drugi put od 1954. godine kada je započela era 'shot-clocka'.

˝Mislio sam da je neka greška na semaforu kad sam vidio rezultat˝ - izjavio je James Harden koji je utakmicu završio s 48 poena uz 6 ubačenih trica.

Zanimljivo, Rocketsi su postigli čak 33 poena u samo 13 minuta kada su na parketu zajedno bili Paul i Harden. Ipak, bili su puno produktivniji kada je na terenu bila samo jedna od zvijezda. Utakmica je završila pobjedom Houstona 142:116, a što bi tek bilo da su i drugo poluvrijeme igrali u istom ritmu kao i prvo.