Švedska eliminisala Italiju: Svjetsko prvenstvo bez Italije...
907
Švedska eliminisala Italiju: Svjetsko prvenstvo bez Italije nakon 60 godina!

ŠVEDSKA ELIMINISALA ITALIJU

0

Reprezentacija Švedske plasirala se na Svjetsko prvenstvo nakon što je izborila remi u Italiji (0:0).

Reprezentacija Italije od prve minute je krenula na sve ili ništa, no prvu šansu su imali gosti, kojima sudija nije dosudio jedanaesterac u 13. minuti.  No to je bilo sve što je Švedska prikazala na ovoj utakmici. Italija je konstantno napadala, no do kraja nije uspjela postići pogodak.

Šanse ispred gola Švedske su se redale, no golman Olsen je vjerovatno imao najbolju noć karijere. U sudijskoj nadoknadi španski sudija Lahoz ponovo nije pokazao na bijelu tačku, ovaj put u korist Italije te je meč završen rezultatom 0:0.

Švedska se plasirala na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, dok će Italijani, koji su jedna od najtrofejnijih fudbalskih nacija ipak čekati 2022. godinu.