PSG, Bayern i Man. United novim trijumfima osigurali knockout fazu  Lige prvaka

PSG, Bayern i Man. United novim trijumfima osigurali knockout fazu Lige prvaka

0

Odigrani su susreti 4. kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Grupa A

Manchester United je upisao i četvrtu pobjedu u dosadašnjem toku takmičenja pošto je po drugi put uzastopno slavio protiv Benfice sa 1:0.

U 15. minuti Mile Svilar je odbranio penal Martialu pošto je Francuz pao u kaznenom prostoru. Pred sam kraj poluvremena Nemanja Matić opalio je po lopti sa nekih 30 metara, lopta se od stative odbila do Svilara, a nakon toga je ušla u mrežu za 1:0.

Svilar je imao jednu dobru odbranu do kraja poluvremena, Lukaku je mogao vrlo lako za kratko vrijeme da povisi na 2:0, ali se to nije desilo.

Do kraja meča smo vidjeli još jedan gol, Blind je ovoga puta bio siguran iz penala za 2:0.

U drugom meču, Basel je poveo preko Zuffija, ponovo je savladan Akinfejev koji u grupnoj fazi Lige prvaka ne zna za utakmicu bez primljenog gola od novembra 2006. godine.

Ipak, izjednačio je Dzagoev kada je izašao 1 na 1 sa golmanom domaćih, samo je "bocnuo" loptu za konačnih 1:1.

Pobjedu gostima donosi Wernbloom. Sjajni fudbaler sredine terena je savladao golmana domaćih za konačnih 1:2.

Manchester United 12
Basel 6
CSKA 6
Benfica 0

Grupa B

U ovoj grupi se znaju učesnici osmine finala Lige prvaka, to su PSG i Bayern.

Bayern je savladao Celtic na gostovanju, poveli su golom Comana, nakon kontre koju je ovaj francuski reprezentativac sjajno istrčao, prevario je cjelokupnu odbranu sa golmanom Celtica i poslao loptu u mrežu za 0:1.

Ipak, domaći su imali dosta šansi, Ulreich je bio odličan na golu, sve do 74. minuta kada je McGregor donio izjednačenje domaćinima.

Gosti su ipak stigli do pobjede preko Martineza, koji je pogodio glavom u 77. minuti.

U drugom meču, PSG je lagano slavio protiv Anderlechta.

Verratti je nakon asistencije Mbappea postigao prvi gol, da bi Neymar u nadoknadi prvog dijela igre povisio na 2:0 nakon sjajne akcije. Kurzawa postiže gol za 3:0 i tako je riješio pitanje pobednika.

Ipak, tu lijevi bek PSG-a nije stao.

Vjerovali ili ne, postigao je hat-trick do kraja utakmice, postigao je golove u 72. i 78. minuti za 5:0.