29. 10. 2017 - 18:26
Hercegovački derbi opravdao očekivanja: Odličan fudbal,...
907
Hercegovački derbi opravdao očekivanja: Odličan fudbal, pregršt prilika i preokret za pobjedu Širokog

PREMIJER LIGA BIH

0

Derbi 13. kola Premijer lige BiH, ali i dosadašnjeg dijela prvenstva, donio nam je dopadljiv fudbal i pobjedu Širokog Brijega.

Širokobriježani su u hercegovačkom derbiju, nakon preokreta, savladali dosadašnjeg lidera, Zrinjski, s 2:1.

Bio je to vrlo dobar meč u kojem svoj vidjeli kvalitetan fudbal i pregršt prilika.

Todorić je u 21. minuti zatresao prečku domaćeg gola, nakon efektnog pokušaja petom.

Ipak, 10 minuta poslije ovaj bivši igrač Sarajeva majstorski je istrčao kontru i prebacio Bilobrka, koji je bespotreno istrčao s gola.

Široki je nakon toga krenuo u ofanzivu, pa je i okvir gola spašavao aktuelne prvake BiH.

Ipak, u 74. minuti nakon velike gužbe pred golom Pirića Menalo pogađa za 1:1.

Tu se domaći nisu zaustavili, već su tri minute poslije potpuno preokrenuli rezultat.

Ćorić je prošao po desnoj strani, Menalo pogađa stativu, golmana Pirića, lopta je potom došla do Čabraje koji je postigao gol za preokret i vodstvo Širokog.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Široki je došao do 28. poena i tako se izjednačio sa Zrinjskim i Željezničarem koji također imaju isti broj bodova u dosadašnjem toku prvenstva.

Treća je Krupa s 22 boda, dok četvrto Sarajevo od 19:00 sati dočekuje Čelik.