907
Rukometni Zmajevi poraženi u Estoniji, baraž vjerovatno ostaje samo san

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Rukometna reprezentacija BiH poražena je večeras u Talinu od selekcije Estonije rezultatom 25:29.

Bio je ovo drugi susret kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a Estonci su nam se tako revanširali za trijumf iz Sarajeva od 31:24.

Domaći su od samog početka nametnuli svoj ritam i imali sigurno vodstvo, a sve što su Zmajevi uspjeli je imati neriješeno i to na samom startu meča.

Bilo je ovo izuzetno loše izdanje izabranika Bilala Šumana, koji su već do poluvremena bili u minusu od čak šest golova (17:11).

U nastavku su pokušali ispraviti katastrofalno prvo poluvrijeme, čak su serijom 6:2 uspjeli smanjiti na 19:17, ali tu je bio kraj.

Estonci su rutinski priveli meč kraju i potpuno zasluženo slavili s 29:25.

U grupi s nama i Estoncima nalaze se još i Švicarci, protiv kojih BiH igra dvomeč u periodu između 10. i 14. januara iduće godine.

Iz naše grupe u baraž ide samo prvoplasirana reprezentacija. Samim time jasno je da smo večerašnjim porazom već sada znatno umanjili šanse za doigravanje.